Jak promować mieszkanie w internecie? - Atrium
X

Jak promować mieszkanie w internecie?

Sprzedaż mieszkania jest procesem czasochłonnym, każdemu zależy na szybkiej sprzedaży za dobrą kwotę. Aby sprzedaż mieszkania przebiegła szybko powinniśmy dobrze wypromować nasze ogłoszenie, by trafiło do jak największej ilości potencjalnych kupców. Należy wiedzieć, w jaki sposób to zrobić oraz jak przeprowadzić dalszą część sprzedaży. Zanim udostępnimy nasze ogłoszenie, powinniśmy dowiedzieć się np., jak wygląda umowa kupna - sprzedaży - najważniejsze informacje.

Jak promować ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości w internecie

Aby szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie należy wiedzieć, w jaki sposób i gdzie je promować. Najskuteczniejszą metodą jest internet, dzięki któremu trafimy do największej liczby zainteresowanych. Dobrze promowane ogłoszenie to przepis na szybką i skuteczną sprzedaż mieszkania.

191297371_m_normal_none

PORTALE OGŁOSZENIOWE

W internecie istnieje wiele portali nieruchomości, na których znajduje się ogromna liczba mieszkań na sprzedaż. Chcąc wystawić swoje, należy wybierać te, które odwiedza największa liczba zainteresowanych. Tymi najpopularniejszymi są Olx czy Otodom, które przyciągają około 5 mln użytkowników w ciągu miesiąca.

Innymi portalami, rzadziej odwiedzanymi są Morizon.gratka i portal nieruchomości – online. Ogłoszenie możemy umieścić na każdej z nich, aby zwiększyć zainteresowanie naszym mieszkaniem. Promocja nieruchomości przez portal ogłoszeniowy daje nam taką możliwość, a co więcej możemy stworzyć ogłoszenie o dowolnej długości i dodać do niego zdjęcia. Niestety często wymaga ona uiszczenia płatności, by ogłoszenie miało większy zasięg.

SOCIAL MEDIA

Z racji, że social media są jednym z najpopularniejszych miejsc, na którym znajduje się nie tylko największa liczba ogłoszeń, ale również odbiorców, jest to najodpowiedniejsze miejsce na dodanie ofert sprzedaży mieszkania. Miliony użytkowników korzystają z mediów społecznościowych każdego dnia, dlatego też daje nam to gwarancję, że nasze ogłoszenie zostanie zauważone. Warto zwrócić uwagę na takie social media, jak: 

1. Facebook

Jest to największy serwis społecznościowy, z którego korzysta blisko 20 milionów osób. To właśnie na tym portalu pojawiają się coraz to nowsze grupy ogłoszeniowe, w tym te dotyczące sprzedaży działek i nieruchomości na sprzedaż. Każda z nich ma swój własny regulamin, do którego należy się dostosować, jednak dodanie na nich ogłoszenia jest całkowicie bezpłatne.

Wiele osób, które chcą sprzedać swoje mieszkanie zamieszcza ogłoszenie na Marketplace. Dzięki temu narzędziu mamy możliwość zapoznania się z ogłoszeniem właśnie przez Facebook, a dodatkowo skontaktowania się ze sprzedającym.

118715970_m_normal_none

2. Instagram i inne media społecznościowe

Od kilku lat to właśnie Instagram stał się nie mniej popularnym portalem niż Facebook. Spokojnie możemy zamieścić tam naszą ofertę sprzedaży mieszkania, jednak pamiętajmy, że dotrze ono do dużego grona odbiorców tylko wtedy, gdy mamy konto z dużym zasięgiem. Im więcej obserwujących w całej Polsce, tym lepiej. Mimo że nie możemy na portalu dodać bezpośredniego ogłoszenia, to możemy wrzucić na niego link z ogłoszeniem, który pokieruje nas na portal z ogłoszeniami lub Facebook.

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę - gdzie się zgłosić?

Jeśli zależy nam na szybkiej transakcji, warto skonsultować się z firmami skupującymi nieruchomości za gotówkę. Są one skłonne kupić mieszkania od ręki, często oferując bardzo atrakcyjne warunki.