Poradnik sprzedaży nieruchomości - Atrium Skup Nieruchomości
X

Aktualności

To koniec wzrostów cen mieszkań

Jeszcze kilka lat temu nieruchomości sprzedawały się jak “świeże bułeczki”. Spowodowane było to nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale również łatwością dostania kredytu czy w porównaniu do dnia dzisiejszego, niskie stopy procentowe. Mimo że w pierwszym kwartale bieżącego roku cent nieco wzrosły, to już w drugim zdecydowanie się ustabilizowały. W czwartym kwartale na szczęście ceny są niezmienne, co cieszy potencjalnych kupców, jednak raty kredytu rosną w mgnieniu oka.

Przeczytaj więcej

Trendy cenowe mieszkań na warszawskim rynku w 2021 roku

Poprzedni rok był bardzo chwiejny, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Dlatego też przedstawiamy opracowanie roku 2021 dotyczące rynku wtórnego i pierwotnego, ewentualnych spadków cen mieszkań, popytu, podąży i cen ofertowych. Pod lupę weźmiemy jedno z większych, miast jakim jest Warszawa. Postaramy się przedstawić czynniki, które miały wpływ na wszystkie zmiany rynkowe, które zaszły.

Przeczytaj więcej

Umowa pośrednictwa na wyłączność, a otwarta umowa pośrednictwa

Sprzedaż mieszkania jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Nie wystarczy tylko napisać ogłoszenie i umieścić je na portalu ogłoszeniowym. Należy je również odpowiednio przygotować do sprzedaży, wykonać dobre zdjęcia i poświęcić mnóstwo czasu na prezentowanie go potencjalnym kupcom. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z usług pośrednika. Konieczne jest w tej sytuacji podpisanie umowy z pośrednikiem, która jednak będzie dla nas najkorzystniejsza? Umowa na wyłączność czy otwarta?

Przeczytaj więcej

Wojna a rynek mieszkań - ceny i stawki najmu

Gdy kilka miesięcy temu wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą, wiele osób zastanawiało się, jak to wpłynie na polską gospodarkę i martwili się, czy oni sami są bezpieczni. Nikt wtedy nie zastanawiał się nad tym, czy i w jaki sposób wojna uderzy w rynek nieruchomości. Niestety dziś już wiemy, że ceny za mieszkania i domy pod najem znacznie wzrosły. Jeśli doliczyć do tego czynsz i pozostałe opłaty, ceny te przerażają przeciętnego najemcę.

Przeczytaj więcej

Home Staging - Sposoby na zwiększenie wartości nieruchomości

Aby szybko i skutecznie sprzedać swój mieszkanie należy zadbać o to, by wcześniej przygotować je do zdjęć, które chcemy dodać w ogłoszeniu oraz na oglądanie mieszkania przez potencjalnych klientów. Z artykułu dowiedzą się Państwo czym jest home staging oraz jak wygląda współpraca z profesjonalistą, a także ile kosztuje taka usługa.

Przeczytaj więcej

Jak rozliczyć sprzedaż mieszkania z Urzędem Skarbowym

Przedstawiamy kilka ważnych kroków, które dotyczą rozliczenia sprzedaży mieszkania. Z artykułu tego dowiedzą się Państwo w jaki sposób rozliczyć sprzedaż mieszkania na PIT - 39, jak prawidłowo oszacować wartości, które zawiera deklaracja oraz kiedy zgłosić jej sprzedaż do Urzędu Skarbowego.

Przeczytaj więcej

Wycena nieruchomości przy podziale majątku - co trzeba wiedzieć?

Bardzo często podczas rozwodu pojawia się problem podziału wspólnego majątku. W takiej sytuacji jego wycena jest konieczna, zwłaszcza, gdy małżonkowie posiadają wspólną nieruchomość czy działkę, a jest im ciężko dojść do jakiegokolwiek porozumienia. Rozwiązaniem takiej sytuacji podział na drodze sądowej. Przedstawiamy kilka skutecznych metod, które można wykorzystać podczas podziału majątku.

Przeczytaj więcej

Sprzedaż udziałów w nieruchomości bez zgodny współwłaściciela

Zgodnie z prawem współwłaściciele mają możliwość korzystania z nieruchomości oraz zarządzanie nią zgodnie ze sprawami zwykłego zarządu w sytuacji, gdy zgadza się na to większość właścicieli. Jeśli natomiast chodzi o sprawy, które wychodzą poza zwykły zarząd nieruchomością to niestety konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. Wspólne korzystanie z jednej nieruchomości nigdy w praktyce nie jest łatwe, a zwłaszcza, gdy między współwłaścicielami niema zgody i porozumienia. Zaczynają się kłótnie, które kosztują nas wiele stresu i nerwów. Istnieje jednak rozwiązanie tej patowej sytuacji za pomocą sprzedaży udziałów w nieruchomości. Na szczęście można sprzedać swoje udziały bez zgody innych współwłaścicieli na podstawie naszych udziałów.

Przeczytaj więcej

Jak pozbyć się niechcianego lokatora z mieszkania?

W ostatnich latach bardzo popularną inwestycją stał się zakup nieruchomości w celu wynajęcia jej. Właściciele za dodatkowy comiesięczny zastrzyk gotówki spłacają swoje kredyty zaciągnięte na zakup lub budowę domu, lub traktują jako dodatkową pensję. Zalet jest wiele, jednak należy znaleźć dobrego najemcę, który nie będzie stwarzał problemów. Niestety istnieje również ryzyko pojawienia się dzikiego lokatora.

Kim jest dziki lokator? Czy istnieją sposoby na niechcianego lokatora?

Przeczytaj więcej

Sprzedaż nieruchomości ze spadku

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego czym jest spadek i w jaki sposób można nabyć poprzez niego nieruchomość. Niestety nie jest to tylko zaleta posiadania, ponieważ wiążą się z tym również obowiązki.

Zazwyczaj dziedziczymy nie tylko lokal, ale również jego wyposażenie, czyli meble, książki i inne osobiste przedmioty zmarłego. Często zdarza się również, że postanawiamy sprzedać nieruchomość nabytą w drodze spadku.

Jak zrobić to najszybciej?

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać nieruchomość z kredytem hipotecznym?

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym jest możliwa jednak nie do końca tak prosta, jakby mogło się nam wydawać. Otóż należy dopełnić kilka niezbędnych formalności. Sprzedaż nieruchomości z kredytem jest możliwa jednak nie do końca tak prosta, jakby mogło się nam wydawać. Otóż należy dopełnić kilka niezbędnych formalności. Dlaczego decydujemy się na sprzedaż mieszkania z kredytem?

Przeczytaj więcej

Szybka sprzedaż mieszkania w roku 2022

Zapoznaj się z naszymi poradami krok po kroku. Zobacz jakie to proste. Postanowiłeś sprzedać mieszkanie i nie wiesz jak się za to zabrać i w jaki sposób je wycenić? To bardzo proste. Dzięki naszym poradom cała procedura nie będzie musiała trwać kilka miesięcy. Dodatkowo zaoszczędzisz sobie stresu i pomyłek, które mogą przedłużyć cały proces nawet o kilkanaście tygodni. Dzięki naszemu doświadczeniu przejdziesz przez cały proces szybko i sprawnie. Zapoznaj się z przedstawionymi przez nas krokami, a bardzo szybko sprzedaż swoje mieszkanie i będziesz cieszył się z udanej transakcji.

Przeczytaj więcej

Uciążliwi sąsiedzi – jak sobie z nimi radzić?

Posiadanie sympatycznego i pomocnego sąsiada można uznać za wielkie szczęście. Wzajemna czujność, pomoc sąsiedzka i codzienne pozdrowienia z uśmiechem sprawiają, że czujemy się szczęśliwi we własnej okolicy. Co jednak jeżeli trafi nam się uciążliwy sąsiad? Czy uciążliwe sąsiedztwo jest w stanie zamienić domową sielankę w udrękę?

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania z lokatorem

Sprzedaż nieruchomości to transakcja wymagająca odpowiedniego przygotowania, zaangażowania i zaplanowanych działań, które wpłyną na szybkość i skuteczność, a także opłacalność sprzedaży. Jeszcze bardziej wymagające są nieruchomości, których sytuacja prawna z wielu powodów jest skomplikowana.

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?

Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dowiesz się jak sprzedać mieszkanie bez pośredników. Jest to temat, który interesuje większość sprzedających swoją nieruchomość. Każdemu zależy na tym, aby sprzedaż była dla niego jak najkorzystniejsza.

Przeczytaj więcej

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Inwestowanie w nieruchomości to doskonała lokata kapitału. Dochody z wynajmu nieruchomości stają się coraz popularniejszym sposobem na naprawdę atrakcyjny i stały zarobek. Każdy właściciel, który decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem, chciałby zapewnić sobie spokój i pewność, że wynajął mieszkanie rzetelnym osobom, które będą regularnie opłacały wszystkie zobowiązania oraz dbały o nieruchomość i wszystko, co znajduje się w jej wyposażeniu.

Przeczytaj więcej

Jak wycenić mieszkanie?

Samodzielna sprzedaż mieszkania wcale nie jest tak prosta, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Jeśli więc po raz pierwszy chcemy przeprowadzić taką transakcję, możemy poczuć się trochę zagubieni w tych wszystkich obowiązujących procedurach. Od czego więc powinniśmy zacząć? Jednym z pierwszych kroków, od których należałoby rozpocząć sprzedaż mieszkania, jest oczywiście jego wycena. Zwróciliście naszą uwagę na problemy, jakie mogą wynikać ze sprzedaży mieszkania i jego wyceny. Dlaczego oszacowanie wartości nieruchomości jest takie ważne i w jaki sposób się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Przeczytaj więcej

Sprzedaż nieruchomości a pandemia

Po wiosennym zamrożeniu rynek wtórny mieszkań nie powrócił do stanu sprzed pandemii, przede wszystkim dlatego, że zmieniło się tempo wzrostu stawek. Również teraz sytuacja jest daleka od normalności, ale żeby ją rzetelnie ocenić trzeba wziąć pod uwagę ogromną ilość czynników. Można mieć wrażenie, że wpływ kolejnych zamrożeń gospodarki na sprzedaż nieruchomości da się ocenić w krótkiej chwili, ale nic bardziej mylnego.

Przeczytaj więcej

Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Mimo iż już wiele razy można było usłyszeć, że w Polsce brakuje mieszkań, to jednak występowanie nadwyżki popytu nad podażą jest tylko pozorne. W dzisiejszych czasach sprzedaż takiego lokum w krótkim czasie stanowi nie lada wyzwanie. Niektórzy czekają na Klienta bardzo długo - miesiące czy nawet lata. Na szczęście istnieje wiele sposobów, by szybko i skutecznie spieniężyć mieszkanie, a przy tym zainkasować zadawalającą kwotę. W jaki sposób tego dokonać? Podpowiadamy!

Przeczytaj więcej

Jak wygląda współpraca z firmą skupującą mieszkania za gotówkę

Wiele ludzi pragnących spieniężyć dom, nieruchomość, posesję, mieszkanie bądź inną własność użytkową decyduje się na korzystanie z pomocy zawodowców. Jest to wyjątkowo rentowne w sytuacji, gdy Klientowi zależy na natychmiastowej sprzedaży nieruchomości z racji zamierzonego wyjazdu, zmieniania miejsca pracy, trudności zdrowotnych czy pieniężnych.

Przeczytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania podczas sprzedaży mieszkania

Jako firma skupująca nieruchomości, która posiada lata doświadczeń w branży, ogrom pomyślnie przeprowadzonych tranzakcji pozwolił nam wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom i stworzyć listę najczęściej zadawanych pytań przez osoby decydujące się na sprzedaż nieruchomości w każdym stanie.

Pytania tyczą się skupu wszystkich typów nieruchomości, czyli: domów, lokali użytkowych, hoteli, pensjonatów, mieszkań, ziemi, garaży.

Przeczytaj więcej

Jak sprawnie sprzedać zadłużone mieszkanie?

Szybkie znalezienie kupca na mieszkanie może stanowić nie lada problem, a jeśli nieruchomość jest zadłużona, wówczas jej sprzedaż nie należy do łatwych. Wielu osobom, posiadającym zadłużony lokal taka transakcja spędza sen z powiek. Widmo zajęcia komorniczego powoduje, że w natłoku myśli nie wiemy, co robić.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania jest transakcją bardziej złożoną niż sprzedaż tradycyjna, ale nie stanowi transakcji niemożliwej. Nawet, kiedy kłębią się nad nami chmury zajęcia komorniczego, sprawę można pozytywnie rozwiązać.

Przeczytaj więcej

Czy opłaca się remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Jeżeli myślisz o sprzedaży mieszkania, uważasz, że jego stan nie jest wystarczająco dobry i że możesz podnieść wartość swojej posesji - dowiedz się czy remont przed sprzedażą naprawdę się opłaca. Odpowiedź na to pytanie nie jest złożona i wyjaśnilismy to w naszym poradniku.

Jak odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą? Przedstawiamy kilka prostych zabiegów, dzięki którym wartość Twojej nieruchomości wzrośnie, tak jak cena sprzedaży.

Przeczytaj więcej