Poradnik sprzedaży nieruchomości - Atrium Skup Nieruchomości
X

Aktualności

Szybka sprzedaż mieszkania w roku 2022

Zapoznaj się z naszymi poradami krok po kroku. Zobacz jakie to proste. Postanowiłeś sprzedać mieszkanie i nie wiesz jak się za to zabrać i w jaki sposób je wycenić? To bardzo proste. Dzięki naszym poradom cała procedura nie będzie musiała trwać kilka miesięcy. Dodatkowo zaoszczędzisz sobie stresu i pomyłek, które mogą przedłużyć cały proces nawet o kilkanaście tygodni. Dzięki naszemu doświadczeniu przejdziesz przez cały proces szybko i sprawnie. Zapoznaj się z przedstawionymi przez nas krokami, a bardzo szybko sprzedaż swoje mieszkanie i będziesz cieszył się z udanej transakcji.

Przeczytaj więcej

Uciążliwi sąsiedzi – jak sobie z nimi radzić?

Posiadanie sympatycznego i pomocnego sąsiada można uznać za wielkie szczęście. Wzajemna czujność, pomoc sąsiedzka i codzienne pozdrowienia z uśmiechem sprawiają, że czujemy się szczęśliwi we własnej okolicy. Co jednak jeżeli trafi nam się uciążliwy sąsiad? Czy uciążliwe sąsiedztwo jest w stanie zamienić domową sielankę w udrękę?

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania z lokatorem

Sprzedaż nieruchomości to transakcja wymagająca odpowiedniego przygotowania, zaangażowania i zaplanowanych działań, które wpłyną na szybkość i skuteczność, a także opłacalność sprzedaży. Jeszcze bardziej wymagające są nieruchomości, których sytuacja prawna z wielu powodów jest skomplikowana.

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?

Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dowiesz się jak sprzedać mieszkanie bez pośredników. Jest to temat, który interesuje większość sprzedających swoją nieruchomość. Każdemu zależy na tym, aby sprzedaż była dla niego jak najkorzystniejsza.

Przeczytaj więcej

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Inwestowanie w nieruchomości to doskonała lokata kapitału. Dochody z wynajmu nieruchomości stają się coraz popularniejszym sposobem na naprawdę atrakcyjny i stały zarobek. Każdy właściciel, który decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem, chciałby zapewnić sobie spokój i pewność, że wynajął mieszkanie rzetelnym osobom, które będą regularnie opłacały wszystkie zobowiązania oraz dbały o nieruchomość i wszystko, co znajduje się w jej wyposażeniu.

Przeczytaj więcej

Jak wycenić mieszkanie?

Samodzielna sprzedaż mieszkania wcale nie jest tak prosta, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Jeśli więc po raz pierwszy chcemy przeprowadzić taką transakcję, możemy poczuć się trochę zagubieni w tych wszystkich obowiązujących procedurach. Od czego więc powinniśmy zacząć? Jednym z pierwszych kroków, od których należałoby rozpocząć sprzedaż mieszkania, jest oczywiście jego wycena. Zwróciliście naszą uwagę na problemy, jakie mogą wynikać ze sprzedaży mieszkania i jego wyceny. Dlaczego oszacowanie wartości nieruchomości jest takie ważne i w jaki sposób się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Przeczytaj więcej

Sprzedaż nieruchomości a pandemia

Po wiosennym zamrożeniu rynek wtórny mieszkań nie powrócił do stanu sprzed pandemii, przede wszystkim dlatego, że zmieniło się tempo wzrostu stawek. Również teraz sytuacja jest daleka od normalności, ale żeby ją rzetelnie ocenić trzeba wziąć pod uwagę ogromną ilość czynników. Można mieć wrażenie, że wpływ kolejnych zamrożeń gospodarki na sprzedaż nieruchomości da się ocenić w krótkiej chwili, ale nic bardziej mylnego.

Przeczytaj więcej

Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Mimo iż już wiele razy można było usłyszeć, że w Polsce brakuje mieszkań, to jednak występowanie nadwyżki popytu nad podażą jest tylko pozorne. W dzisiejszych czasach sprzedaż takiego lokum w krótkim czasie stanowi nie lada wyzwanie. Niektórzy czekają na Klienta bardzo długo - miesiące czy nawet lata. Na szczęście istnieje wiele sposobów, by szybko i skutecznie spieniężyć mieszkanie, a przy tym zainkasować zadawalającą kwotę. W jaki sposób tego dokonać? Podpowiadamy!

Przeczytaj więcej

Jak wygląda współpraca z firmą skupującą mieszkania za gotówkę

Wiele ludzi pragnących spieniężyć dom, nieruchomość, posesję, mieszkanie bądź inną własność użytkową decyduje się na korzystanie z pomocy zawodowców. Jest to wyjątkowo rentowne w sytuacji, gdy Klientowi zależy na natychmiastowej sprzedaży nieruchomości z racji zamierzonego wyjazdu, zmieniania miejsca pracy, trudności zdrowotnych czy pieniężnych.

Przeczytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania podczas sprzedaży mieszkania

Jako firma skupująca nieruchomości, która posiada lata doświadczeń w branży, ogrom pomyślnie przeprowadzonych tranzakcji pozwolił nam wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom i stworzyć listę najczęściej zadawanych pytań przez osoby decydujące się na sprzedaż nieruchomości w każdym stanie.

Pytania tyczą się skupu wszystkich typów nieruchomości, czyli: domów, lokali użytkowych, hoteli, pensjonatów, mieszkań, ziemi, garaży.

Przeczytaj więcej

Jak sprawnie sprzedać zadłużone mieszkanie?

Szybkie znalezienie kupca na mieszkanie może stanowić nie lada problem, a jeśli nieruchomość jest zadłużona, wówczas jej sprzedaż nie należy do łatwych. Wielu osobom, posiadającym zadłużony lokal taka transakcja spędza sen z powiek. Widmo zajęcia komorniczego powoduje, że w natłoku myśli nie wiemy, co robić.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania jest transakcją bardziej złożoną niż sprzedaż tradycyjna, ale nie stanowi transakcji niemożliwej. Nawet, kiedy kłębią się nad nami chmury zajęcia komorniczego, sprawę można pozytywnie rozwiązać.

Przeczytaj więcej

Czy opłaca się remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Jeżeli myślisz o sprzedaży mieszkania, uważasz, że jego stan nie jest wystarczająco dobry i że możesz podnieść wartość swojej posesji - dowiedz się czy remont przed sprzedażą naprawdę się opłaca. Odpowiedź na to pytanie nie jest złożona i wyjaśnilismy to w naszym poradniku.

Jak odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą? Przedstawiamy kilka prostych zabiegów, dzięki którym wartość Twojej nieruchomości wzrośnie, tak jak cena sprzedaży.

Przeczytaj więcej