Poradnik sprzedaży nieruchomości - Atrium Skup Nieruchomości
X

Aktualności

Umowa cywilnoprawna czy notarialna — która jest korzystniejsza?

Sprzedaż mieszkania często wydaje nam się skomplikowaną transakcją. Staramy się w każdym możliwy sposób zabezpieczyć prawnie, tak by obie strony miały pewność, że wszystko przebiega według przepisów i prawa. Przed podpisaniem umowy kupna — sprzedaży powinno podpisać się umowę przedwstępną. Do wyboru mamy cywilnoprawną i notarialna, jednak czy wiemy, czym się różnią i która z nich jest korzystniejsza? Sprawdźmy!

Przeczytaj więcej

Czy musimy płacić prowizję agencji nieruchomości?

Każdy klient agencji nieruchomości zdaje sobie sprawę z tego, że podbierają one prowizję, która często wpływa na wzrost poniesionych kosztów. Okazuje się jednak, że można uniknąć tego wydatku. W jaki sposób to zrobić? Skutecznym sposobem jest sprzedaż nieruchomości do skupu nieruchomości, co dzięki poniżej przedstawionym wskazówkom okaże się być banalnie proste.

Przeczytaj więcej

Przeniesienie własności mieszkania przez dewelopera – czy za niedotrzymanie terminu grozi mu kara?

Kupno mieszkania jest dla każdego nowego właściciela ogromnym szczęściem. Niestety może zdarzyć się, że termin odebrania lokalu zostaje znacznie przeciągnięty. Czy w takiej sytuacji nabywca może domagać się jakiegokolwiek zadośćuczynienia?

Przeczytaj więcej

Czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków powstała w 2021 roku. Jest to ogólnopolski rejestr, który ma na celu gromadzenie wszelkich informacji dotyczących źródeł spalania oraz ciepła budynków. Niewiele osób wie, że należy złożyć odpowiednią deklarację, nie każdy również wie, w jaki sposób powinien to zrobić.

Przeczytaj więcej

Zamiana mieszkania bez tajemnic – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Rynek nieruchomości nieustannie ewoluuje, dopasowując się do aktualnych potrzeb i preferencji klientów. Jednym z trendów, który znów staje się coraz bardziej popularny, jest zamiana mieszkań. Taka koncepcja przyciąga uwagę zarówno kupujących, jak i sprzedających, oferując szereg korzyści dla obu stron.

Przeczytaj więcej

Poznałeś już zmiany w prawie budowlanym 2023? Sprawdź!

Prawo budowlane jest obszarem prawa, który reguluje różne aspekty związane z procesem budowy. Obejmuje ono wszystkie etapy tworzenia budynków oraz innych obiektów budowlanych. Naruszenie przepisów prawa budowlanego lub działanie wbrew jego zasadom, bez wymaganych zezwoleń, jest uważane za samowolę budowlaną.

Przeczytaj więcej

Podatki od nieruchomości w 2023 - aktualne stawki

Podążając za marzeniami dotyczącymi budowy lub kupna domu, często kierujemy się idylliczną myślą o szczęściu czekającym na końcu całego procesu. Ciężko jest zaburzać radość planowania, poszukiwania, wybierania itd. martwieniem się o papierologię, która również w tym przypadku jest nieunikniona. Chociaż etap planowania i zakupów obciąża w znaczący sposób nasza kieszeń, to przynosi radość, a na końcu ogromną satysfakcję. Małe potyczki i problemy udaje się pokonać, ale co z wydatkami? Czy planując budżet, na pewno wzięliście pod uwagę wszystkie koszty związane z zakupem nieruchomości?

Przeczytaj więcej

Rynek nieruchomości w 2023 roku – czy możemy liczyć na spadek cen?

Rok 2022 był bardzo trudny dla rynku nieruchomości, zarówno dla tego wtórnego, jak i pierwotnego. Sprzedający swoje mieszkania i domy mieli z tym znaczny problem, zwłaszcza biorąc pod uwagę trudności związane z zaciągnięciem kredytu. Czy druga połowa 2023 roku będzie dla wszystkich lepsza?

Przeczytaj więcej

Firmy skupujące udziały w nieruchomości - co powinniśmy wiedzieć?

Zdarza się, że nabywając nieruchomość poprzez spadek przynosi nam ona więcej problemów niż korzyści. Sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdy jej właścicieli jest kilku i każdy z nich ma na nią inną wizję. Jedni chcą ją sprzedać, a jeszcze inni w niej zamieszkać, co gorsza, może zdarzyć się, że lokator nie ponosi opłat, zadłużając przy tym innych współwłaścicieli. Z pomocą przychodzą nam firmy skupujące udziały w nieruchomości, również te z problemami. Co o nich wiemy? Jak je sprawdzić? Czy sprzedaż jest dla nas korzystna?

Przeczytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

Zakup mieszkania to najważniejsza rzecz w życiu, dlatego poszukiwanie odpowiedniej oferty zajmuje nam nawet długie miesiące. Aby znaleźć odpowiednią nieruchomość, w której będziemy mieszkać do końca naszego życia, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Przeczytaj więcej

Jak promować mieszkanie w internecie?

Sprzedaż mieszkania jest procesem czasochłonnym, każdemu zależy na szybkiej sprzedaży za dobrą kwotę. Aby sprzedaż mieszkania przebiegła szybko powinniśmy dobrze wypromować nasze ogłoszenie, by trafiło do jak największej ilości potencjalnych kupców. Należy wiedzieć, w jaki sposób to zrobić.

Przeczytaj więcej

Umowa kupna – sprzedaży mieszkania – najważniejsze informacje

Zakończeniem procesu sprzedaży mieszkania jest podpisanie umowy kupna – sprzedaży w formie aktu notarialnego. Aby wszystko przebiegło zgodnie z prawem, należy wiedzieć jakie elementy powinny się w niej znaleźć.

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania – jakie opłaty poniesiemy?

Sprzedaż mieszkania wiąże się nie tylko z uzyskaniem rzetelnej wyceny i satysfakcjonującej kwoty. Należy mieć na uwadze, że bardzo ważne jest także poniesienie opłat, które będziemy musieli ponieść. Jeśli tego nie dopilnujemy, to niezależnie od tego, czy jesteśmy nabywcami, czy zbywcami nieruchomości, możemy ponieść kosztowne błędy formalne. Najbardziej niebezpieczny jest podatek dochodowy, jednak nie można zapomnieć o opłatach związanych z mediami. Warto jest zapoznać się więc z koniecznymi formalnościami.

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania a rozwód — kiedy można zbyć M?

Wspólne małżeństwo to również zakup wspólnego mieszkania. Niestety zdarzają się sytuacje, w których staje się ono problematyczne. Podczas rozwodu zazwyczaj oboje małżonkowie chcą pozostać w mieszkaniu i jednym rozwiązaniem jest jego sprzedaż i podział pieniędzy. W jaki sposób przeprowadzić sprzedaż, kto powinien dokonać wyceny nieruchomości?

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania w kamienicy – co warto wiedzieć?

Mieszkania w kamienicy stały się atrakcyjną inwestycją dla wielu kupujących. Okazuje się jednak, że mimo dużego zainteresowania tego rodzaju ogłoszeniami posiada ono wiele wad. Od czego więc zależy cena rynkowa? Jakie zalety, a jakie wady posiada mieszkanie w kamienicy?

Przeczytaj więcej

Wynajem mieszkania – porady dla najemcy

Od wielu lat kupni nieruchomości, zwłaszcza mieszkań w dobrych lokalizacjach stało się opłacalną inwestycją. Często przeznaczone są one na wynajem, aby jednak wszystko przebiegało zgodnie z prawem, należy wiedzieć, na jakie procedury zwrócić uwagę. Co więcej, pomogą nam one również zabezpieczyć się przed oszukaniem i stratami. Zatem należy wiedzieć, jakie mamy prawa jako wynajmujący i jakie obowiązki z tym związane, a jakie prawa ma najemca.

Przeczytaj więcej

Wycena mieszkania komunalnego

Sprzedając mieszkanie komunalne, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wycenę. Jeśli nie mamy w tej kwestii doświadczenia, warto, jest skorzystać z pomocy rzeczoznawcy majątkowego lub darmowych narzędzi online.

Przeczytaj więcej

Ile kosztuje wycena nieruchomości?

Wycena nieruchomości jest niezbędnym elementem podczas kupna i sprzedaży mieszkania. Potrzebujemy jej również, gdy staramy się o kredyt. Nie zawsze jednak wiemy, gdzie powinniśmy udać się po pomoc lub ile powinniśmy za nią zapłacić, zwłaszcza jeśli nie mamy w tej kwestii doświadczenia.

Przeczytaj więcej

Co obniża wartość mieszkania?

Trafiając na mieszkanie na sprzedaż w okazjonalnej cenie, powinniśmy zastanowić się, jaki jest tego powód. Czasem może być to jego kiepski stan, hipoteka lub nieciekawa lokalizacja. Na cenę nieruchomości wpływa wiele czynników, jednak w celu zabezpieczenia się powinniśmy poznać czynniki, które obniżają jego wartość.

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Wiele osób może być tym zaskoczonych, jednak sprzedaż mieszkania z lokatorem jest możliwa. Aby doszło do takiej transakcji, konieczne jest znalezienie kupca. Co może być największym problemem w całym tym procesie.

Przeczytaj więcej

Klauzule niedozwolone w umowie kupna — sprzedaży

Niestety umowy kupna – sprzedaży nieruchomości bardzo często zawierają klauzule, które nie są korzystne dla obu stron, zważając na to, kto taką umowę przygotowuje. Które z nich są niezgodne z prawem, kto powinien zwrócić na nieuwagę i gdzie należy je zgłaszać? Odpowiemy na te pytania!

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania na poddaszu

Każdemu sprzedającemu nieruchomość zależy na tym, by sprzedać ją za przyzwoitą kwotę. Oczywiste jest, że dla każdego kupującego będzie miało ono więcej lub mnie zalet, jednak w naszej kwestii należy, by przygotować je tak, aby wyglądało interesująco. Najwięcej pytań dotyczących nieruchomości na sprzedaż dotyczy mieszkania na poddaszu. Co zrobić, by szybko je sprzedać? Jak je wycenić?

Przeczytaj więcej

Mieszkanie spółdzielcze własnościowe — czym się różni od mieszkania własnościowego?

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego to częsta praktyka na rynku nieruchomości. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, czym różni się mieszkanie spółdzielcze od spółdzielczego własnościowego. Z czym wiąże się taka sprzedaż i jak się do niej dobrze przygotować?

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania i zakup nowego – aspekty prawne i finansowe transakcji wiązanej

Często sprzedający swoje mieszkania, mają już na oku nowe nieruchomości, które chcą nabyć. Okazuje się zatem, że istnieje w takiej sytuacji możliwość przeprowadzenia tak zwanej transakcji związanej. Na czym ona polega? Odpowiemy na to pytanie! Poza tym z artykułu dowiesz się również, czy konieczne jest w tej sytuacji opłacenie podatku od nieruchomości.

Przeczytaj więcej

Protokół zdawczo – odbiorczy przy sprzedaży mieszkania – co powinien zawierać?

Najważniejszymi kwestiami dotyczącymi sprzedaży mieszkania jest nie tylko podpisanie umowy, formalności oraz zebranie dokumentów, ale również inne nie mniej ważne kwestie. Zarówno wielu sprzedających, jak i kupujących nieruchomość zapomina o spisaniu tak zwanego protokołu zdawczo – odbiorczego. Co powinien zawierać?

Przeczytaj więcej

Kupno nieruchomości - z jakimi wyzwaniami wiąże się remont mieszkania?

Bardzo często po zakupie mieszkania, konieczne jest przeprowadzenie remontu, niezależnie od tego, czy ma być on generalny, czy odświeżający, wymaga od nas nie tylko sporo pracy, ale również nakładu finansowego. W jaki sposób go zorganizować, by przebiegł szybko i „bez boleśnie”? W jakie sposób powinniśmy zorganizować, by nie ponosić zbyt wysokich kosztów?

Przeczytaj więcej

To koniec wzrostów cen mieszkań

Jeszcze kilka lat temu nieruchomości sprzedawały się jak “świeże bułeczki”. Spowodowane było to nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale również łatwością dostania kredytu czy w porównaniu do dnia dzisiejszego, niskie stopy procentowe. Mimo że w pierwszym kwartale bieżącego roku cent nieco wzrosły, to już w drugim zdecydowanie się ustabilizowały. W czwartym kwartale na szczęście ceny są niezmienne, co cieszy potencjalnych kupców, jednak raty kredytu rosną w mgnieniu oka.

Przeczytaj więcej

Trendy cenowe mieszkań na warszawskim rynku w 2021 roku

Poprzedni rok był bardzo chwiejny, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Dlatego też przedstawiamy opracowanie roku 2021 dotyczące rynku wtórnego i pierwotnego, ewentualnych spadków cen mieszkań, popytu, podąży i cen ofertowych. Pod lupę weźmiemy jedno z większych, miast jakim jest Warszawa. Postaramy się przedstawić czynniki, które miały wpływ na wszystkie zmiany rynkowe, które zaszły.

Przeczytaj więcej

Umowa pośrednictwa na wyłączność, a otwarta umowa pośrednictwa

Sprzedaż mieszkania jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Nie wystarczy tylko napisać ogłoszenie i umieścić je na portalu ogłoszeniowym. Należy je również odpowiednio przygotować do sprzedaży, wykonać dobre zdjęcia i poświęcić mnóstwo czasu na prezentowanie go potencjalnym kupcom. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z usług pośrednika. Konieczne jest w tej sytuacji podpisanie umowy z pośrednikiem, która jednak będzie dla nas najkorzystniejsza? Umowa na wyłączność czy otwarta?

Przeczytaj więcej

Wojna a rynek mieszkań - ceny i stawki najmu

Gdy kilka miesięcy temu wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą, wiele osób zastanawiało się, jak to wpłynie na polską gospodarkę i martwili się, czy oni sami są bezpieczni. Nikt wtedy nie zastanawiał się nad tym, czy i w jaki sposób wojna uderzy w rynek nieruchomości. Niestety dziś już wiemy, że ceny za mieszkania i domy pod najem znacznie wzrosły. Jeśli doliczyć do tego czynsz i pozostałe opłaty, ceny te przerażają przeciętnego najemcę.

Przeczytaj więcej

Home Staging - Sposoby na zwiększenie wartości nieruchomości

Aby szybko i skutecznie sprzedać swój mieszkanie należy zadbać o to, by wcześniej przygotować je do zdjęć, które chcemy dodać w ogłoszeniu oraz na oglądanie mieszkania przez potencjalnych klientów. Z artykułu dowiedzą się Państwo czym jest home staging oraz jak wygląda współpraca z profesjonalistą, a także ile kosztuje taka usługa.

Przeczytaj więcej

Jak rozliczyć sprzedaż mieszkania z Urzędem Skarbowym

Przedstawiamy kilka ważnych kroków, które dotyczą rozliczenia sprzedaży mieszkania. Z artykułu tego dowiedzą się Państwo w jaki sposób rozliczyć sprzedaż mieszkania na PIT - 39, jak prawidłowo oszacować wartości, które zawiera deklaracja oraz kiedy zgłosić jej sprzedaż do Urzędu Skarbowego.

Przeczytaj więcej

Wycena nieruchomości przy podziale majątku - co trzeba wiedzieć?

Bardzo często podczas rozwodu pojawia się problem podziału wspólnego majątku. W takiej sytuacji jego wycena jest konieczna, zwłaszcza, gdy małżonkowie posiadają wspólną nieruchomość czy działkę, a jest im ciężko dojść do jakiegokolwiek porozumienia. Rozwiązaniem takiej sytuacji podział na drodze sądowej. Przedstawiamy kilka skutecznych metod, które można wykorzystać podczas podziału majątku.

Przeczytaj więcej

Sprzedaż udziałów w nieruchomości bez zgodny współwłaściciela

Zgodnie z prawem współwłaściciele mają możliwość korzystania z nieruchomości oraz zarządzanie nią zgodnie ze sprawami zwykłego zarządu w sytuacji, gdy zgadza się na to większość właścicieli. Jeśli natomiast chodzi o sprawy, które wychodzą poza zwykły zarząd nieruchomością to niestety konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli. Wspólne korzystanie z jednej nieruchomości nigdy w praktyce nie jest łatwe, a zwłaszcza, gdy między współwłaścicielami niema zgody i porozumienia. Zaczynają się kłótnie, które kosztują nas wiele stresu i nerwów. Istnieje jednak rozwiązanie tej patowej sytuacji za pomocą sprzedaży udziałów w nieruchomości. Na szczęście można sprzedać swoje udziały bez zgody innych współwłaścicieli na podstawie naszych udziałów.

Przeczytaj więcej

Jak pozbyć się niechcianego lokatora z mieszkania?

W ostatnich latach bardzo popularną inwestycją stał się zakup nieruchomości w celu wynajęcia jej. Właściciele za dodatkowy comiesięczny zastrzyk gotówki spłacają swoje kredyty zaciągnięte na zakup lub budowę domu, lub traktują jako dodatkową pensję. Zalet jest wiele, jednak należy znaleźć dobrego najemcę, który nie będzie stwarzał problemów. Niestety istnieje również ryzyko pojawienia się dzikiego lokatora.

Kim jest dziki lokator? Czy istnieją sposoby na niechcianego lokatora?

Przeczytaj więcej

Sprzedaż nieruchomości ze spadku

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego czym jest spadek i w jaki sposób można nabyć poprzez niego nieruchomość. Niestety nie jest to tylko zaleta posiadania, ponieważ wiążą się z tym również obowiązki.

Zazwyczaj dziedziczymy nie tylko lokal, ale również jego wyposażenie, czyli meble, książki i inne osobiste przedmioty zmarłego. Często zdarza się również, że postanawiamy sprzedać nieruchomość nabytą w drodze spadku.

Jak zrobić to najszybciej?

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać nieruchomość z kredytem hipotecznym?

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym jest możliwa jednak nie do końca tak prosta, jakby mogło się nam wydawać. Otóż należy dopełnić kilka niezbędnych formalności. Sprzedaż nieruchomości z kredytem jest możliwa jednak nie do końca tak prosta, jakby mogło się nam wydawać. Otóż należy dopełnić kilka niezbędnych formalności. Dlaczego decydujemy się na sprzedaż mieszkania z kredytem?

Przeczytaj więcej

Szybka sprzedaż mieszkania w roku 2022

Zapoznaj się z naszymi poradami krok po kroku. Zobacz jakie to proste. Postanowiłeś sprzedać mieszkanie i nie wiesz jak się za to zabrać i w jaki sposób je wycenić? To bardzo proste. Dzięki naszym poradom cała procedura nie będzie musiała trwać kilka miesięcy. Dodatkowo zaoszczędzisz sobie stresu i pomyłek, które mogą przedłużyć cały proces nawet o kilkanaście tygodni. Dzięki naszemu doświadczeniu przejdziesz przez cały proces szybko i sprawnie. Zapoznaj się z przedstawionymi przez nas krokami, a bardzo szybko sprzedaż swoje mieszkanie i będziesz cieszył się z udanej transakcji.

Przeczytaj więcej

Uciążliwi sąsiedzi – jak sobie z nimi radzić?

Posiadanie sympatycznego i pomocnego sąsiada można uznać za wielkie szczęście. Wzajemna czujność, pomoc sąsiedzka i codzienne pozdrowienia z uśmiechem sprawiają, że czujemy się szczęśliwi we własnej okolicy. Co jednak jeżeli trafi nam się uciążliwy sąsiad? Czy uciążliwe sąsiedztwo jest w stanie zamienić domową sielankę w udrękę?

Przeczytaj więcej

Sprzedaż mieszkania z lokatorem

Sprzedaż nieruchomości to transakcja wymagająca odpowiedniego przygotowania, zaangażowania i zaplanowanych działań, które wpłyną na szybkość i skuteczność, a także opłacalność sprzedaży. Jeszcze bardziej wymagające są nieruchomości, których sytuacja prawna z wielu powodów jest skomplikowana.

Przeczytaj więcej

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?

Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dowiesz się jak sprzedać mieszkanie bez pośredników. Jest to temat, który interesuje większość sprzedających swoją nieruchomość. Każdemu zależy na tym, aby sprzedaż była dla niego jak najkorzystniejsza.

Przeczytaj więcej

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Inwestowanie w nieruchomości to doskonała lokata kapitału. Dochody z wynajmu nieruchomości stają się coraz popularniejszym sposobem na naprawdę atrakcyjny i stały zarobek. Każdy właściciel, który decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem, chciałby zapewnić sobie spokój i pewność, że wynajął mieszkanie rzetelnym osobom, które będą regularnie opłacały wszystkie zobowiązania oraz dbały o nieruchomość i wszystko, co znajduje się w jej wyposażeniu.

Przeczytaj więcej

Jak wycenić mieszkanie?

Samodzielna sprzedaż mieszkania wcale nie jest tak prosta, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Jeśli więc po raz pierwszy chcemy przeprowadzić taką transakcję, możemy poczuć się trochę zagubieni w tych wszystkich obowiązujących procedurach. Od czego więc powinniśmy zacząć? Jednym z pierwszych kroków, od których należałoby rozpocząć sprzedaż mieszkania, jest oczywiście jego wycena. Zwróciliście naszą uwagę na problemy, jakie mogą wynikać ze sprzedaży mieszkania i jego wyceny. Dlaczego oszacowanie wartości nieruchomości jest takie ważne i w jaki sposób się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Przeczytaj więcej

Sprzedaż nieruchomości a pandemia

Po wiosennym zamrożeniu rynek wtórny mieszkań nie powrócił do stanu sprzed pandemii, przede wszystkim dlatego, że zmieniło się tempo wzrostu stawek. Również teraz sytuacja jest daleka od normalności, ale żeby ją rzetelnie ocenić trzeba wziąć pod uwagę ogromną ilość czynników. Można mieć wrażenie, że wpływ kolejnych zamrożeń gospodarki na sprzedaż nieruchomości da się ocenić w krótkiej chwili, ale nic bardziej mylnego.

Przeczytaj więcej

Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Mimo iż już wiele razy można było usłyszeć, że w Polsce brakuje mieszkań, to jednak występowanie nadwyżki popytu nad podażą jest tylko pozorne. W dzisiejszych czasach sprzedaż takiego lokum w krótkim czasie stanowi nie lada wyzwanie. Niektórzy czekają na Klienta bardzo długo - miesiące czy nawet lata. Na szczęście istnieje wiele sposobów, by szybko i skutecznie spieniężyć mieszkanie, a przy tym zainkasować zadawalającą kwotę. W jaki sposób tego dokonać? Podpowiadamy!

Przeczytaj więcej

Jak wygląda współpraca z firmą skupującą mieszkania za gotówkę

Wiele ludzi pragnących spieniężyć dom, nieruchomość, posesję, mieszkanie bądź inną własność użytkową decyduje się na korzystanie z pomocy zawodowców. Jest to wyjątkowo rentowne w sytuacji, gdy Klientowi zależy na natychmiastowej sprzedaży nieruchomości z racji zamierzonego wyjazdu, zmieniania miejsca pracy, trudności zdrowotnych czy pieniężnych.

Przeczytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania podczas sprzedaży mieszkania

Jako firma skupująca nieruchomości, która posiada lata doświadczeń w branży, ogrom pomyślnie przeprowadzonych tranzakcji pozwolił nam wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom i stworzyć listę najczęściej zadawanych pytań przez osoby decydujące się na sprzedaż nieruchomości w każdym stanie.

Pytania tyczą się skupu wszystkich typów nieruchomości, czyli: domów, lokali użytkowych, hoteli, pensjonatów, mieszkań, ziemi, garaży.

Przeczytaj więcej

Jak sprawnie sprzedać zadłużone mieszkanie?

Szybkie znalezienie kupca na mieszkanie może stanowić nie lada problem, a jeśli nieruchomość jest zadłużona, wówczas jej sprzedaż nie należy do łatwych. Wielu osobom, posiadającym zadłużony lokal taka transakcja spędza sen z powiek. Widmo zajęcia komorniczego powoduje, że w natłoku myśli nie wiemy, co robić.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania jest transakcją bardziej złożoną niż sprzedaż tradycyjna, ale nie stanowi transakcji niemożliwej. Nawet, kiedy kłębią się nad nami chmury zajęcia komorniczego, sprawę można pozytywnie rozwiązać.

Przeczytaj więcej

Czy opłaca się remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Jeżeli myślisz o sprzedaży mieszkania, uważasz, że jego stan nie jest wystarczająco dobry i że możesz podnieść wartość swojej posesji - dowiedz się czy remont przed sprzedażą naprawdę się opłaca. Odpowiedź na to pytanie nie jest złożona i wyjaśnilismy to w naszym poradniku.

Jak odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą? Przedstawiamy kilka prostych zabiegów, dzięki którym wartość Twojej nieruchomości wzrośnie, tak jak cena sprzedaży.

Przeczytaj więcej