Sprzedaż zadłużonego mieszkania - jak sprzedać? | Atrium
X

Jak skutecznie sprzedać zadłużone mieszkanie?

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie z długiem? Wszystko, co powinieneś wiedzieć, a boisz się zapytać

Sprzedaż mieszkania z długiem

Szybkie znalezienie kupca na mieszkanie może stanowić nie lada problem, a jeśli nieruchomość jest zadłużona, wówczas jej sprzedaż nie należy do łatwych. Wielu osobom, posiadającym zadłużony lokal taka transakcja spędza sen z powiek. Widmo zajęcia komorniczego powoduje, że w natłoku myśli nie wiemy, co robić.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania jest transakcją bardziej złożoną niż sprzedaż tradycyjna, ale nie stanowi transakcji niemożliwej. Nawet, kiedy kłębią się nad nami chmury zajęcia komorniczego, sprawę można pozytywnie rozwiązać.

Zobacz w jaki sposób skupujemy nieruchomości

Zadłużony dom, mieszkanie własnościowe czy też spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu można sprzedać i uchronić się przed eksmisją.

W jaki sposób sprzedać zadłużoną nieruchomość, pozbyć się problemów i odzyskać spokój? Podpowiadamy!

Zapoznaj się jakie jakiego typu nieruchomości skupujemy

Zadłużony lokal
coraz częstszy problem

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie? Mieszkanie, dom, czy też inny lokal może stać się zadłużony na skutek różnych okoliczności. Pierwszą z nich jest obciążenie nieruchomości hipoteką, która przed transakcją sprzedaży powinna być spłacona. Można ją również przenieść na nowego właściciela. Zadłużenie z tytułu niepłacenia czynszu również stanowi problem podczas sprzedaży, gdyż podczas podpisywania umowy notarialnej wymagane jest zaświadczenia ze spółdzielni o niezaleganiu z opłatami. Inaczej wygląda sytuacja, gdy mieszkanie jest obciążone innymi długami właściciela. Wówczas wierzyciele mogą domagać się zwrotu długu poprzez egzekucję nieruchomości, czego na ich wniosek dokonuje komornik.

Chcesz sprzedać zadłużone mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką

Posiadasz nieruchomość obciążoną hipoteką i zastanawiasz się jak sprzedać mieszkanie z zadłużeniem?

Otóż jest to oczywiście możliwe, jednakże wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Na samym początku musimy uzyskać zgodę banku, w którym zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny na wykreślenie hipoteki po otrzymaniu zapłaty za całość zobowiązania. Tak wygląda pomyślna sprzedaż zadłużonego mieszkania.

Należy także pamiętać, aby wystąpić o promesę, czyli obietnicę banku, że zaraz po otrzymaniu odpowiedniego przelewu od kupca zadłużonego mieszkania, wyda zgodę na wykreślenie swojego zapisu z księgi wieczystej. Dzięki temu prawna sytuacja mieszkania będzie jasna, zarówno dla sprzedającego, kupującego, jak i banku. Warto też wiedzieć, że promesa jest ważna tylko 30 dni. Tyle więc mamy czasu na podpisanie umowy przedwstępnej z kupcem naszej nieruchomości. Wymaga jej także bank, w celu wydania zgody na sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką.

Jeśli już otrzymamy zgodę, wówczas możemy przystąpić do podpisania umowy sprzedaży zadłużonej nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że po sfinalizowaniu transakcji pieniądze w całości nie trafią na nasze konto, ale część wpłynie na rachunek wskazany przez bank, który po zaksięgowaniu przelewu wykreśli hipotekę z księgi wieczystej, a reszta na nasz rachunek osobisty. Gdy tylko otrzymamy środki, warto zwrócić się jeszcze do banku udzielającego kredyt hipoteczny po zaświadczenie dotyczące uregulowania zobowiązania. Dzięki temu zyskamy pewność, że cała transakcja przebiegła poprawnie, a my nie mamy żadnych zaległości.

Procedura sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym w obcej walucie generalnie jest taka sama, jednak w tym przypadku bank przeliczy zadłużenie po aktualnym kursie.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania alternatywą dla licytacji komorniczej

Wielu właścicieli zadłużonych mieszkań, którzy znaleźli się w patowej sytuacji nie wie w jaki sposób z niej wyjść. Ciągłe telefony i wizyty komornika stają się nie do zniesienia. Nie warto więc zwlekać, bo sprzedaż nieruchomości podczas licytacji komorniczej jest najgorszą z opcji. Właściciel nie dość, że traci nerwy, to jeszcze mnóstwo pieniędzy na pokrycie wszystkich procedur komorniczych. Najlepszym dowodem na to, że firma Atrium Skup Nieruchomości jest niezwykle skuteczna, są setki zadowolonych Klientów, którym pomogliśmy. Nasz zespół inwestycyjny cechuje indywidualne podejście do każdego właściciela zadłużonego lokalu. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu pomagamy Państwu uzyskać płynność finansową i pozbyć się długów. Za gotówkę skupujemy zadłużone mieszkania w Polsce, a podstawę transakcji w każdym przypadku stanowi jego cena rynkowa. Natychmiast po podpisaniu umowy notarialnej, Klient otrzymuje gotówkę. Zapewniamy pomoc w załatwieniu wszelkich formalności, związanych ze sprzedażą zadłużonej nieruchomości. Wiele osób nie ma pojęcia o tym, że nieruchomość, której dług przewyższa jej wartość również można sprzedać. W tym celu należy uzyskać zgodę banku bądź wierzyciela, tzw. promesa na sprzedaż zadłużonej nieruchomości.

Najlepszy sposób na sprzedaż zadłużonej nieruchomości

Z roku na rok w naszym kraju pojawia się coraz więcej zadłużonych mieszkań. Istnieją ich miliony, a liczba ta rośnie w zatrważającym tempie. Obecnie ponad 2 miliony lokali mieszkalnych jest obciążonych kredytem hipotecznym. Na kolejnych ciąży hipoteka związana z pożyczką bankową lub co gorsza pozabankową. Przybywa również lokali zadłużonych, których właściciele nie spłacali swoich zobowiązań wobec spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej. Nie dziwi więc fakt, że przybywa również osób, które chciałyby pozbyć się kłopotliwego „problemu” i sprzedać zadłużoną nieruchomość. Takie rozwiązanie jest oczywiście możliwe dzięki oferowanej przez Atrium Skup Nieruchomości usłudze skupu zadłużonych mieszkań, domów czy też innych lokali. Warto bowiem wiedzieć, że współpraca ze specjalistami z branży niejednokrotnie stanowi jedyną szansę na sprzedaż zadłużonego mieszkania. Należy również zdać sobie sprawę, że próby znalezienia nabywcy lokalu wśród przysłowiowych „Kowalskich” czy „Nowaków” wielokrotnie kończą się fiaskiem. Jak wiadomo w takich przypadkach, czas szybko upływa, a widmo licytacji komorniczej prowadzi do coraz większej frustracji.

Dlaczego warto sprzedać zadłużone mieszkanie czy dom właśnie firmie Atrium Nieruchomości? Powodów jest wiele. Przede wszystkim jednak dzięki temu można pozbyć się długów i odzyskać upragniony spokój. Służymy również pomocą przy sprzedaży nieruchomości z zajęciem komorniczym, oferując dużo większą kwotę niż ta, którą uzyskacie Państwo podczas licytacji egzekucyjnej. Współpracując z nami oszczędzicie czas i pieniądze – dwie najważniejsze w tej sytuacji rzeczy. Warto więc wykonać ten pierwszy krok i skontaktować się z naszą firmą.

Dokumenty, które musisz posiadać, by sprzedać zadłużoną nieruchomość

Przy sprzedaży każdej nieruchomości kluczową rolę odgrywają dokumenty, bez których żadna transakcja nie może się odbyć.
  • Przede wszystkim należy posiadać numer księgi wieczystej dla lokalu (w przypadku mieszkania spółdzielczego jej posiadanie nie jest obowiązkowe).
  • Musimy również mieć dokument potwierdzający podstawę nabycia lokalu - akt notarialny umowy sprzedaży, darowizny lub umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu, postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia. W przypadku uzyskania własności nieruchomości na podstawie dziedziczenia lub darowizny po 1 stycznia 2007 roku, musimy okazać zaświadczenie z urzędu skarbowego dokumentujące wywiązanie się z obowiązku podatkowego.
  • Należy też przedstawić stan zadłużenia nieruchomości (bądź jego braku).
  • W przypadku, gdy nieruchomość jest obciążana hipoteką, konieczna będzie tzw. promesa z banku, który przedstawi wysokość zadłużenia, zgodzi się na wykreślenie hipoteki i wskaże rachunek bankowy na który ma być wpłacone zadłużenie.

Bezpieczeństwo sprzedającego przede wszystkim!

Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo podczas transakcji sprzedaży zadłużonej nieruchomości. Wszystkie umowy podpisywane są w obecności notariusza. Pieniądze przekazywane są natychmiast, jednak w pierwszej kolejności spłacany jest dług wobec wierzyciela, a pozostałą kwotę (jeśli takowa oczywiście jest) sprzedający otrzymuje na wskazany wcześniej rachunek bankowy, bądź odbiera ją osobiście. Tym sposobem zadłużenie z tytułu umowy kredytowej, pożyczkowej czy też powstałe wskutek zajęcia komorniczego bądź zaległości wobec spółdzielni mieszkaniowej, ZUS czy US zostaje spłacone. Tym samym hipoteka zostaje wykreślona z księgi wieczystej. Warto więc powierzyć takie sprawy profesjonalistom, by mieć pewność, że sprzedaż będzie bezpieczna i legalna.

Rodzaje zadłużonych nieruchomości, które skupujemy:

Kupujemy mieszkania z kredytem

Opieka prawna związana z problemami podczas sprzedaży mieszkania. Dyskrecja, bezpieczeństwo i szybkie transakcje.

Skup nieruchomości obciążonych kredytem

Kupujemy mieszkania z komornikiem

Znajdujemy rozwiązania dla każdej sytuacji prawnej, pomagamy z wszystkimi formalnościami.

Skup nieruchomości z komornikiem?

Kupujemy mieszkania z długiem

Sprzedaż mieszkania za gotówkę często jest najlepszym wyjście z trudnej sytuacji!

Skup nieruchomości z długiem

Opinie osób które zostały obsłużone przez nasz skup nieruchomości

Czytając wszystkie te komentarze zastanawiam się czy jest ktoś kto podjął współpracę z tą firmą i nie jest zadowolony z rozwiązania sytuacji. Powiedzmy sobie szczerze na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się skupem zadłużonych mieszkań. Niestety większość z nich czyha tylko na potencjalnych klientów, których można ograbić i zyskać na ich nieszczęściu. Kiedyś sama o mały włos nie zostałam ofiarą takiej firmy. i pewnie popełniłabym ogromny błąd gdyby nie moja kuzynka która w porę zorientowała się, że mieszkanie, które firma chciała ode mnie kupić było dużo więcej warte niż mi oferowano. I takim sposobem trafiłyśmy na tą firmę. Pracownicy udzieli nam wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania i obiecali wysłać w ciągu kilku dni wycenę zadłużonej nieruchomości. Jak powiedzieli tak zrobili kilka dni później na moim e-mailu znalazła się tak zwane rzetelna wycena mojego zadłużonego mieszkania. Kwota, którą mi proponowano przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Jednym słowem oczy wyszły z orbit. Oferowano mi dwa razy więcej niż w poprzedniej firmie. Dzięki takiej rzetelnej wycenie mogłam spłacić całe zadłużenie a bardzo duża część gotówki wpłynęłaby na moje konto. Zgodziłam się i poprosiłam o pomoc w załatwieniu formalności, ponieważ nigdy się na tym zbyt dobrze nie znałam. Że tak powiem z uśmiechem na twarzy pani, która zajmowała się moją sprawą powiedziała, że wszystkim się zajmie i umówi mnie z notariuszem. Miałam możliwość przejrzenia wszystkich dokumentów zapoznania się z nimi a przy notariuszu mogłam złożyć już tylko podpis. I tak oto dług spłacony a gotówka na moim koncie. I teraz jeszcze morał całej historii: Nie dajcie się oszukać sprawdzajcie wszystkie firmy a najlepiej korzystajcie tylko z tej polecanej przez wielu ludzi, którzy korzystali z ich usług. Pozdrawiam wszystkich.

Joanna Z.

Również polecam skorzystanie z usług firmy zajmującej się skupem zadłużonych mieszkań. Każdego dnia bałam się, że może być to mój dzień eksmisji, która groziła mi od kilku miesięcy. Moje własnościowe mieszkanie okazało się być dla mnie wielkim utrapieniem. Zadłużyłam je na tyle że w każdej chwili mogłam zostać na bruku. Znajomy prawnik zasugerował mi żebym nawiązała kontakt z tą firmą opowiedziała im o swojej sytuacji i skorzystała z ich usług. Nie pozostało mi już nic innego jak tylko skontaktować się z pracownikami firmy i szukać pomocy. Otrzymałam naprawdę wiele empatii zrozumienia i czułam, że ktoś nareszcie może mi pomóc. Kobieta, z którą rozmawiałam powiedziała żebym przestała się martwić, że chętnie mi pomogą i obiecała wysłać wycenę mieszkania w ciągu kilku najbliższych dni. To był miód na moje rany. Na mojej poczcie znalazła się wycenę, która sprawiła, że uśmiech nie schodził mi z ust. Bez zastanowienia zgodziłam się a dodatkowo skorzystałam z możliwości załatwienia wszystkich formalności za mnie. Spotkanie z notariuszem wręczenie mu kluczy nie gotówka na moim koncie to wszystko bardzo mnie cieszyło. Jednak najbardziej cieszyło mnie to, że nie muszę bać się każdego dnia i tego że ktoś przyjdzie wyrzucić mnie z mojego mieszkania. Dług został spłacony i to był dla mnie nowy początek.

Ewelina S.

Mieszkałam w bloku, w którym wybuch pożarł. Nie było mnie stać ani na remont mieszkania, ani na kupno nowego mieszkania. Kątem mieszkałam u rodziny. Mój partner powiedział mi o firmie, która zajmuje się skupem nieruchomości zadłużonych i z innymi problemami. Skorzystałam z ich oferty i do dziś uważam, że to był świetny pomysł. Moje spalone mieszkanie zostało wycenione spotkałam się z notariuszem i dostałam pieniądze na konto prawie od ręki. Polecam tą firmę każdemu kto myśli, że nie ma już dla niego ratunku. Pozdrawiam również wszystkich pracowników, którzy tak chętnie pomagali mi na każdym etapie formalnym.

Katarzyna T.

Mi też pomogli. Byłem właścicielem firmy, która w gorszych czasach przyniosła mi wiele strat. Komornik chciał zająć nie tylko lokal, ale i całe jego wyposażenie. Znalazłam na internecie firmę zajmującą się skupem zadłużonych nieruchomości. Mimo obaw, że poniosę na tej sprzedaży wiele strat, umówiłem się na spotkanie. Zostałem na nim szczegółowo poinformowany o wszystkich możliwościach i czynnościach związanych ze sprzedażą. Kobieta pracująca w tej firmie była nie tylko bardzo doświadczona, ale przede wszystkim cierpliwa. Umówiliśmy się na wycenę i poprosiłem o pomoc w załatwieniu formalności. Wszystko trwało tylko kilka dni już z podpisaniem dokumentów u notariusza. Mój lokal został sprzedany, długi zostały spłacone, a pozostała część pieniędzy trafiła do mojej kieszeni. Szczerze polecam skorzystanie z usług tej firmy.

Malwina C.

Polecam, najlepsza firma na rynku. Moje mieszkanie było zadłużone i groziła mi eksmisja. Postanowiłem je sprzedać, ale nie znałem się na tych wszystkich kruczkach prawnych. Kiedy spotkałem się z Panem Konradem zostałem szczegółowo poinformowany o formalnościach i zaproponowano mi pomoc w przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Dwa dni później dostałem wycenę i po zatwierdzeniu umówiono mnie z notariuszem. Dług został natychmiastowo spłacony, a mi przelano na konto pozostałą część pieniędzy. Jednym zdaniem: problem z głowy i dodatkowy zastrzyk gotówki.

Patrycja Z.