Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników? - Atrium
X

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?

Pierwszymi możliwościami, które przychodzą na myśl w chwili konieczności sprzedaży mieszkania, jest skorzystanie z pomocy pośredników lub samodzielna sprzedaż nieruchomości. Oczywiście istnieją wady i zalety obu rozwiązań, ale warto wiedzieć, że to nie jedyne możliwe opcje. Jeśli zdecydujesz się sprzedać swoje mieszkanie bez pośredników, zdasz sobie sprawę, że istnieje szereg korzyści płynących z takiej decyzji - od możliwości zaoszczędzenia na prowizjach po pełną kontrolę poszczególnych etapów sprzedaży. Rozważając samodzielną sprzedaż wciąż z lekką obawą o to czy na pewno poradzisz sobie z całym procesem sprzedaży, znajdziesz na to czas i odpowiednio zabezpieczysz wszystkie aspekty prawne sprzedaży, możesz wziąć pod uwagę skup nieruchomości, który jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na czasie i bezproblemowej, bezpiecznej transakcji.

Przeczytaj więcej na temat obu opcji sprzedaży mieszkania, dowiedz się jak sprzedać mieszkanie bez pośredników i zadecyduj, która z nich będzie lepsza dla Ciebie.

Samodzielna sprzedaż mieszkania bez pośredników

Aby  skutecznie sprzedać dom bez pomocy agencji, musisz być zdeterminowany, cierpliwy i zwracać uwagę na szczegóły. Skrupulatne przygotowanie mieszkania do sprzedaży wymaga od właściciela podjęcia pewnych kroków, aby uzyskać jak najszybsze i najlepsze rezultaty sprzedaży. Dokładne przygotowanie nieruchomości doda również pewności siebie w trakcie finalnych negocjacji. Poznaj kilka najistotniejszych działań, dzięki którym nic Cię nie zaskoczy.

Wstępne przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Przed rozpoczęciem poszukiwań potencjalnych nabywców należy sprawdzić, czy dom rzeczywiście gotowy jest do sprzedaży, warto zapoznać się z tematem mieszkań do remontu czy warto, w czym niezbędna jest pełna dokumentacja związaną z nieruchomością. Większość dokumentów będzie istotna do wglądu dla kupującego, a następnie dla notariusza podczas finalizacji sprzedaży. Są to takie dokumenty, jak dokument potwierdzający nabycie własności (występujący w kilku formach), zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami za nieruchomość, numer Księgi Wieczystej. Te i ewentualne dodatkowe dokumenty czy plany, a także dowody zakupu pozostawianych przedmiotów i sprzętów, które posiadamy, zaświadczą o pełnym przygotowaniu właściciela do sprzedaży mieszkania.

Wstępne przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Ustalenie ceny sprzedaży

Jak wspomniano, sprzedaż mieszkania bez pośredników wymaga dokładnego przygotowania. Samodzielne działanie nie oznacza improwizacji lub działania bez podstawowej wiedzy na temat sprzedaży nieruchomości. Ustalenie ceny sprzedaży mieszkania jest jednym z kluczowych i najcięższych zadań. Decyzja o samodzielnej sprzedaży z pewnością wiązała się między innymi z uzyskaniem wyższego zysku ze sprzedaży. A więc, jak sprzedać mieszkanie bez pośredników, aby uzyskać optymalną cenę? Kieruj się badaniem rynku, a nie emocjami. To naturalne, że więź łącząca właściciela z nieruchomością często sprawia, że nie jest łatwo ustalić obiektywnie właściwą cenę, dlatego niezwykle pomocne w tym zakresie będzie sprawdzenie cen podobnych mieszkań, o podobnym metrażu, standardzie i w tej samej dzielnicy. Warto zapoznać się z wyceną mieszkań

Podanie ceny wyższej niż rynkowa drastyczne zmniejsza szanse na sprzedaż mieszkania. Jednak ważne jest również, aby nie zaniżyć wartości nieruchomości – nawet jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży. W takim przypadku potencjalni nabywcy mogą być podejrzliwi i zakładać, że nieruchomość ma ukryte problemy.

W kalkulacjach trzeba także przewidzieć pewną kwotę do negocjacji. Przy zakupie nieruchomości negocjacja ceny jest obecnie niemal nieodłącznym elementem finalizacji transakcji. Podając cenę, załóż, jaką część kwoty jesteś w stanie obniżyć w przypadku negocjacji i trzymaj się swoich założeń.

Przygotowanie mieszkania do prezentacji

Sprzedaż mieszkania bez pośredników wiąże się z przyjmowaniem potencjalnych nabywców i pokazywaniem nieruchomości. Pierwsze wrażenie, jakie wywrzemy na kupujących, może być najistotniejszym w ich przyszłej decyzji, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie mieszkanie do sprzedaży. Mieszkanie musi zatem być w idealnym stanie i zaaranżowane w każdym szczególe.

Zadbaj o jak największą przestrzeń, w miarę możliwości pozbywając się zbędnych ozdób i przedmiotów, które są mocno osobiste, aby potencjalni nabywcy mogli wyobrazić sobie własną aranżację przestrzeni. Dopilnuj czystości wszystkich pomieszczeń, napraw drobne usterki i wykonaj kosmetyczne poprawki, które są niedrogie, ale wpływają na efekt wizualny – na przykład przemaluj ściany na jasno. Jeżeli to konieczne zmień ustawienie mebli, dodaj miłe detale, jak świeże kwiaty, czy ozdobne poduszki na kanapie.

Jeżeli sprzedajesz mieszkanie nieumeblowane, pamiętaj, aby było czyste, a ściany zadbane. Niewielkim kosztem można odświeżyć ściany i podłogi, co z pewnością wpłynie na pozytywny odbiór mieszkania przez kupujących oraz jego wartość.

Przygotowanie mieszkania w taki sposób przyda się również do wykonania efektownych zdjęć, aby stworzyć naprawdę dobre ogłoszenie, które jest niezbędne, decydując się na sprzedaż mieszkania bez pośredników.

Ogłoszenie mieszkania na sprzedaż

Wykorzystując serwisy internetowe, media społecznościowe oraz w miarę potrzeb media drukowane ogłoś swoje mieszkanie na sprzedaż. Zadbaj o jasne, dobrej jakości zdjęcia każdego z pomieszczeń w mieszkaniu, biorąc pod uwagę wskazówki z powyższego podpunktu. Nie zapomnij też o rozbudowanym, wyczerpującym opisie nieruchomości, który przedstawi rozkład mieszkania, podstawowe informacje dotyczące metrażu, liczby pokoi, pięter, ogrzewania i wszystkich innych informacji, które dla Ciebie jako kupującego byłyby istotne. Im dokładniej opisane będzie Twoje ogłoszenie, tym większa szansa, że zgłaszać będą się jedynie naprawdę zainteresowane osoby. Szybka i skuteczna sprzedaż nie jest prostą rzeczą, przed sprzedażą warto zapoznać się z poradnikami. 

Już wiesz jak sprzedać mieszkanie bez pośredników i jakie kroki musisz podjąć, aby sprzedaż przebiegła pomyślnie. Nie jest to prosty proces. Samodzielna sprzedaż nieruchomości wymaga zaangażowania i czasu, aby przyniosła zadowalające efekty, ale jeżeli masz taką możliwość, dostosuj się do powyższych zaleceń, a z pewnością z sukcesem doprowadzisz do sprzedaży.

Poniżej przedstawimy propozycję dla tych, którzy chcieliby uniknąć powyższych obowiązków lub zwyczajnie nie mają wystarczająco czasu i możliwości, a zależy im na uzyskaniu dobrej ceny za swoją nieruchomość bez konieczności korzystania z pomocy pośredników.

Ogłoszenie mieszkania na sprzedaż

Sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości

 To rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób, którym zależy na bezproblemowej i bezpośredniej sprzedaży nieruchomości za dobrą cenę. Skup nieruchomości nie powinien być mylony z pośrednictwem sprzedaży nieruchomości, ponieważ jego działanie jest zupełnie odmienne. Skup mieszkań działa jak zwykły nabywca – kupując Twoją nieruchomość za gotówkę lub przelewem na wskazane konto zaraz po finalizacji sprzedaży u notariusza. Rzetelny i profesjonalny skup nieruchomości jako podstawę transakcji traktuje cenę rynkową mieszkania. Ponadto oferuje kompleksową obsługę sprzedaży obsługiwaną przez ekspertów z danych dziedzin, więc o nic nie musisz się martwić. Jak działa skup nieruchomości? Po kontakcie ze skupem poprzez formularz internetowy lub telefonicznie umawiane jest spotkanie mające na celu zapoznanie się z nieruchomością, aby rzetelnie ją wycenić. Następnie jeżeli zaproponowana kwota odpowiada oczekiwaniom właściciela, można przejść do finalizacji sprzedaży u notariusza, po czym otrzymujesz pełną kwotę gotówką lub na wskazane konto bankowe.

Skup nieruchomości za gotówkę to doskonała opcja sprzedaży bez pośredników dla osób, które nie mają czasu lub możliwości zajęcia się sprzedażą samodzielnie bądź zależy im na szybkiej i bezpiecznej sprzedaży. Opcja ta sprawdza się również w przypadku nieruchomości obciążonych problemami wpływającymi na sprzedaż mieszkania. 

Sprzedaż mieszkania z obciążeniami

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników, które ma skomplikowaną sytuację prawną lub jest w złym stanie? W tym przypadku samodzielna sprzedaż może być dodatkowo utrudniona. Pojawia się wiele problematycznych sytuacji związanych z nieruchomością, które uniemożliwiają lub utrudniają sprzedaż. W takim przypadku skup nieruchomości może skutecznie rozwiązać te problemy i doprowadzić do sprzedaży mieszkań z długiem, czy też kredytem.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania to skomplikowany proces. Skup nieruchomości posiada doświadczenie w tego typu sprzedaży i zespół specjalistów, którzy poradzą sobie z tym problemem. Podobne wątpliwości może mieć właściciel, który nie wie jak sprzedać mieszkanie do remontu lub z lokatorem, który nie chce się wyprowadzić. Nie są to proste sytuacja i samodzielne działania mogą zająć wiele czasu, nerwów i poważnie obciążyć finanse. Skup nieruchomości proponuje sprzedaż bezpośrednią, doradztwo i pomoc w sprzedaży nieruchomości w każdym stanie i każdej sytuacji.

Sprzedaż mieszkania z obciążeniami

Kiedy warto skorzystać ze skupu nieruchomości?

Jeżeli Twoja sytuacja życiowa, czas i finanse pozwalają Ci na samodzielną sprzedaż mieszkania, możesz spróbować swoich sił i stosując odpowiednie techniki skutecznie sprzedać mieszkanie za oczekiwaną przez siebie kwotę. W zależności od jakości podjętych działań czas sprzedaży mieszkania może być bardzo różny i należy się z tym liczyć. W każdej jednak chwili masz możliwość sprawdzić jaką ofertę przygotuje dla Ciebie skup nieruchomości i co możesz zyskać, korzystając z tego typu oferty.

Jeżeli jednak zupełnie nie wiesz jak sprzedać mieszkanie bez pośredników i jak zabrać się za rozpoczęcie tego procesu, a proponowane przez agencje pośrednictwa umowy nie są dla Ciebie odpowiednie lub posiadasz nieruchomość z utrudnioną sytuacją prawną, nie wahaj się skontaktować z nami. Zaproponujemy optymalne rozwiązania i dobrą cenę za Twoje mieszkanie oraz bezpiecznie i sprawnie przeprowadzimy przez cały proces sprzedaży. Skupienie mieszkania przez naszą firmę za gotówkę oraz bezpłatna opieka prawna to gwarancja bezpiecznej i satysfakcjonującej sprzedaży.