Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie? - Atrium
X

Jak szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie?

Mimo iż już wiele razy można było usłyszeć, że w Polsce brakuje mieszkań, to jednak występowanie nadwyżki popytu nad podażą jest tylko pozorne. W dzisiejszych czasach sprzedaż takiego lokum w krótkim czasie stanowi nie lada wyzwanie. Niektórzy czekają na Klienta bardzo długo - miesiące czy nawet lata. Na szczęście istnieje wiele sposobów, by szybko i skutecznie spieniężyć mieszkanie, a przy tym zainkasować zadawalającą kwotę. W jaki sposób tego dokonać? Podpowiadamy!

Chcesz sprzedać mieszkanie? Atrakcyjna cena to nie wszystko

Sprzedaż mieszkania na własną rękę stanowi dość skomplikowane przedsięwzięcie. I choć wielu osobom, chcącym szybko spieniężyć nieruchomość, wydaje się, że zaproponowanie możliwie niskiej ceny w zupełności wystarczy, to jednak nie do końca jest to prawdą.

Niewątpliwą rzeczą jest, że jeżeli chcesz sprzedać szybko mieszkanie, atrakcyjna oferta stanowi doskonały „wabik” dla potencjalnych Klientów, jednak czasem może również wzbudzić pewne podejrzenia. Ustalając więc cenę sprzedaży mieszkania, powinno się wziąć pod uwagę aktualną sytuację rynkową oraz realną wartość oferowanej nieruchomości. Dlatego też kwota, którą chcemy otrzymać nie powinna być względem cen rynkowych zbyt wygórowana, gdyż większość potencjalnych kupców od razu ją odrzuci. Nie może też być zbyt niska, gdyż może to wskazywać, że mieszkanie wymaga dużych nakładów finansowych.

Warto więc w ogłoszeniu o sprzedaży nieruchomości z długiem zamieścić informację, że podana cena podlega negocjacji. Dla potencjalnych kupców będzie to wyraźny sygnał, że nie jest ona ostateczna. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż nawet niewielkie obniżenie ceny mieszkania, które chcemy sprzedać może sprawić, że wzrośnie liczba osób zainteresowanych kupnem. W takiej sytuacji wielu klientów zgadza się negocjować cenę, żeby tylko dokonać transakcji wcześniej niż zrobią to pozostali kupujący. Stąd też dzięki temu „zabiegowi” wiele mieszkań z obniżoną ceną wyjściową, ostatecznie uzyskuje cenę rynkową, a czasem nawet nieco wyższą.

Z badań rynku nieruchomości wynika, że najlepiej sprzedają się mieszkania mające cenę rynkową lub nieco niższą. Warto więc o tym pamiętać, decydując się na sprzedanie posiadanej nieruchomości. Gdy sami nie potrafimy oszacować wartości lokalu, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który przygotuje wycenę mieszkania. W ten sposób unikniemy przeszacowania wartości lokalu, a tym samym zwiększymy swą szansę na szybką sprzedaż.

szybka sprzedaż mieszkania szybki skup mieszkań

Reklama dźwignią szybkiej sprzedaży mieszkania

Niewątpliwie na szybką sprzedaż nieruchomości z kredytem doskonale wypływa odpowiednia jej prezentacja. Nie można bowiem pozwolić sobie, aby nasza oferta zginęła w tłumie. Warto więc poświęcić trochę czasu i zadbać o to, by była ona atrakcyjna i przyciągała uwagę Klientów. Wielu sprzedających już na samym początku – podczas przeglądania ofert, traci szansę na szybką sprzedaż mieszkania. Najczęstszą przyczyną takiego faktu są kiepskiej jakości zdjęcia - źle wykadrowane, zbyt ciemne czy też podkreślające wady mieszkania, zamiast jego zalet. Jeśli nie chcemy więc wydawać pieniędzy na profesjonalnego fotografa, powinniśmy przynajmniej zadbać o jak najlepszą prezentację lokalu.

Profesjonalne fotografie przy szybkiej sprzedazy mieszkania oraz oraz odpowiedni opis nieruchomości mogą okazać się kluczem do sprzedażowego sukcesu. Należy również podkreślić, że przygotowując opis wystawianego na sprzedaż mieszkania z komornikiem, powinniśmy unikać pisania nieprawdy. Przedstawianie lokali w wyidealizowanym świetle jest bardzo szybko weryfikowane przez kupujących podczas oglądania nieruchomości. Nie zapominajmy jednak, że każdy fakt można przedstawić w pozytywnym świetle. Jeśli więc sprzedajemy mieszkanie do remontu usytuowane przy głównej ulicy, wcale nie musimy wspominać o hałasie, ale warto podkreślić, że dzięki temu szybko dotrzemy do centrum miasta. Warto również wspomnieć o zaletach okolicy – przedszkolach, szkołach, ośrodkach zdrowia, terenach zielonych i rekreacyjnych czy też sklepach. Zawsze jednak pamiętajmy, że czasem nawet niewielka nieścisłość może sprawić, że stracimy wiarygodność w oczach Klienta.

Przy sprzedaży mieszkania w Polsce bardzo ważna jest odpowiednia promocja oferty, która przede wszystkim powinna trafić do jak największej ilości serwisów ogłoszeniowych, np. otodom.pl, adresowo.pl, domiporta.pl czy otico.pl. W ten sposób może ją zobaczyć wielu potencjalnych kupców. Warto również zainwestować trochę środków w promocję samego ogłoszenia. W zależności od rodzaju serwisu ogłoszeniowego, możemy przypiąć naszą ofertę u góry strony, dodać wyróżniającą ramkę, powiększyć rozmiar czcionki czy dodać większą liczbę zdjęć.

By nasze ogłoszenie dotarło do jeszcze większego grona odbiorców, możemy zamieścić je również w mediach społecznościowych, na specjalnie dedykowanych grupach. Czasem strzałem w dziesiątkę może okazać się rozwieszanie naszych ogłoszeń sprzedażowych po najbliższej okolicy. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że zanim powiesimy naszą ulotkę w konkretnym miejscu powinniśmy się upewnić, czy zgodnie z prawem możemy to zrobić. Jak widać wszystkie, wspomniane wyżej sposoby sprzedaży mieszkania są dość czasochłonne, ale mogą przynieść wspaniałe rezultaty.

skup za gotówkę zakup nieruchomości

Wygląd mieszkania podczas szybkiej sprzedaży ma ogromne znaczenie

Wszyscy przecież wiemy, że większość współczesnych ludzi to wzrokowcy. Nie inaczej jest z potencjalnymi kupcami naszego mieszkania. Dlatego też od samego początku powinniśmy zrobić wszystko, by sprzedawana nieruchomość wzbudziła jak największe zainteresowanie.

Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Możemy być właścicielem wspaniałego mieszkania, położonego w najlepszej okolicy, jednak nieodpowiednia prezentacja lokalu potrafi zaprzepaścić nasze szanse na szybką sprzedaż. W tym miejscu warto wspomnieć, że podczas oglądania naszego mieszkania potencjalny Klient będzie zwracał uwagę na najmniejsze nawet szczegóły. Dlatego też powinniśmy się do takiej wizyty odpowiednio przygotować, bowiem dobra prezentacja może stworzyć warunki do rozpoczęcia negocjacji i finalizacji sprzedaży nieruchomości.

Doskonale wiemy, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Dlatego też, aby zwiększyć szansę na szybką sprzedaż mieszkania, powinniśmy zadbać o porządek, a w razie potrzeby odświeżyć lokal. Malowanie ścian czy zrywanie starej tapety nie należy do bardzo kosztownych zabiegów. Nie wymaga też ogromnej wiedzy, czy użycia siły, a może sprawić, że mieszkanie będzie wyglądało świeżo i nowocześnie. Warto również pochować wszystkie osobiste przedmioty, np. zdjęcia czy pamiątki rodzinne, by w ten sposób ułatwić przyszłemu właścicielowi wstępne urządzenie przestrzeni.

Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu, mieszkanie będzie sprawiało wrażenie większego. Podkreśli ono również zalety lokalu i ukryje pewne mankamenty. Powinniśmy o tym pamiętać już przy wykonywaniu zdjęć do ogłoszenia sprzedażowego.

Warto również zadbać o odpowiednią porę prezentacji mieszkania. Od niej zależy, czy potencjalny nabywca będzie musiał stać w korkach, by dotrzeć na miejsce czy też jaki widok będzie się rozpościerał z okien. Jeśli więc nasz Klient dysponuje czasem, zastanówmy się która godzina będzie najlepsza na ustalenie spotkania.

Ważnym elementem, o którym nie wszyscy pamiętają jest panujący w mieszkaniu zapach. Przed zaproszeniem gości, lokal powinniśmy więc przewietrzyć, a potem napełnić go przyjemną wonią. Możemy, na przykład upiec domowe ciasto, czy też umieścić w ciepłym piekarniku kilka ziaren kawy. Starajmy się jednak nie używać do tego celu kadzidełek czy odświeżaczy powietrza, które są zbyt ciężkie.

Podczas prezentacji nieruchomości, wcielając się w rolę gospodarza, a zarazem sprzedającego, powinniśmy być mili i empatyczni. To zrozumiałe, że jesteśmy zmęczeni i poddenerwowani, kiedy kolejny Klient na siłę szuka wad naszego mieszkania, spychając na margines jego zalety. Robi to tylko po to, by później ponegocjować obniżenie ceny. Niestety nie każdy jednak potrafi być sympatyczny, jeśli ktoś próbuje mu wmówić, że jego nieruchomość nie wygląda tak, jak została przedstawiona w ogłoszeniu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na nawiązanie współpracy z profesjonalnym doradcą nieruchomości, który potrafi zachować zimną krew i skupić się na najistotniejszych sprawach.

udziały w nieruchomościach gotówka za nieruchomość

Sprzedając szybko mieszkanie zadbaj o skompletowanie odpowiednich dokumentów

Jeśli zależy nam na jak najszybszym sfinalizowaniu transakcji sprzedaży mieszkania z lokatorem, nie możemy zapomnieć o potrzebnej dokumentacji. Skompletowanie jej jeszcze przed prezentacją nieruchomości, znacznie ułatwi i przyspieszy sprzedaż. Potencjalny nabywca nie będzie miał też zbyt dużo czasu, by się rozmyślić. Do sprzedaży mieszkania potrzebny będą dokumenty takie jak:

 • akt notarialny, bądź inny dokument potwierdzający prawo do sprzedawanej nieruchomości, np. umowa sprzedaży czy darowizny, poświadczenie dziedziczenia lub prawomocne postanowienie sądu o nabyciu spadku;
 • numer księgi wieczystej lokalu;
 • Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomosci
 • aktualne zaświadczenie o meldunkach, wydane przez urząd miasta, bądź gminę, stanowiące potwierdzenie, że w nieruchomości będącej przedmiotem transakcji nikt nie jest zameldowany;
 • zaświadczenie wydane przez spółdzielnię lub wspólnotę mieszkaniową o braku zaległości w opłatach czynszowych;
 • potwierdzenia opłacenia rachunków za media;
 • potwierdzenia opłacenia podatku od nieruchomości lub opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste gruntu.
zakup mieszkań szybki skup mieszkań

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, sprzedaż mieszkania na własną rękę jest dość czasochłonnym, a przy tym również kosztownym przedsięwzięciem. Wszystko bowiem musimy zrobić sami – od napisania ogłoszenia, poprzez prezentację lokalu potencjalnym nabywcom, po finalizację transakcji. Jeśli do tego nasze mieszkanie jest zadłużone, mieści się w dość nieciekawej okolicy, uległo zniszczeniu w wyniku zalania, pożaru czy innych negatywnych okoliczności, samodzielna sprzedaż może potrwać lata.

Jeżeli więc w bardzo krótkim czasie potrzebujemy gotówki, bądź nie stać nas na remont, albo po prostu nie mamy czasu na samodzielne zajęcie się sprzedażą, warto skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości. Taka współpraca ma wiele zalet.

 • Przede wszystkim na każdym etapie sprzedaży możemy liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo.
 • Nie musimy martwić się o wycenę mieszkania – to zadanie wykonają dla nas specjaliści z dziedziny nieruchomości, doskonale znający rynek i aktualne ceny lokali.
 • Pośrednik nieruchomości pomoże nam w skompletowaniu całej dokumentacji sprzedażowej, a w razie potrzeby wytłumaczy gdzie powinniśmy się udać, by uzyskać brakujący dokument.
 • Powierzając sprzedaż mieszkania specjalistom możemy liczyć na wykonanie profesjonalnego ogłoszenia, które zostanie zamieszczone na wielu stronach branżowych, do których my sami nie mamy dostępu.
 • Specjalista od nieruchomości posiada zwykle dużo większe możliwości prezentacji oferty sprzedaży mieszkania, niż my sami.
 • Oszczędzamy swój czas, bowiem stałym kontaktem z Klientami zajmuje się specjalista, poświęcając swój czas na prezentację nieruchomości potencjalnym zainteresowanym.
 • Nie będziemy musieli osobiście brać udziału w negocjacjach z nabywcami, które nierzadko są niezwykle stresujące. Pośrednik nieruchomości nie jest zaangażowany osobiście, wiec nie działa pod wpływem emocji i przede wszystkim posiada niezbędne umiejętności oraz doświadczenie, dzięki którym potrafi uzyskać korzystniejszą cenę.
 • Mamy pewność, że nasza transakcja będzie bezpieczna i wszystko zostanie załatwione zgodnie z literą prawa.
mieszkanie za gotówkę mieszkanie do remontu

Opinie o naszej firmie skupującej nieruchomości

Z czystym sumieniem polecam tą firmę. Chciałam szybko sprzedać mieszkanie, a było zadłużone i groziła mi eksmisja. Pomogli mi sprzedać moje zadłużone mieszkanie w ciągu trzech dni. Wszystko poszło bardzo sprawnie, a ja nie musiałem martwić się o formalności. Dzięki Panu Krzyśkowi i jego doświadczeniu dług został spłacony, a ja dostałem sporą sumę pieniędzy, które przydały mi się na nowy start.

Julian C.

Doświadczeni pracownicy tej oto firmy w szybki sposób ukierunkowali nas na odpowiednią drogę i pomogli nam zrozumieć, że jest dla nas ratunek poprzez sprzedanie zadłużonego mieszkania. Dzięki fachowej pomocy dziś możemy cieszyć się życiem i nie martwić się, że nasz dług każdego miesiąca wzrasta o kilkaset złotych.

Nikodem H.

Ja również miałam problem z mieszkaniem z lokatorami. Miałam pod opieką mieszkanie wraz z ludźmi, jednak kiedy poważnie zachorowałam było to dla mnie obciążeniem a dodatkowo potrzebowałam pieniędzy. Pracownicy firmy w ciągu kilku dni wycenili mieszkanie i zorganizowali spotkanie u notariusza. Dzięki nim mogłam skupić się na swoim zdrowiu, a zdobyte finanse bardzo przydały się podczas leczenia. Pozdrawiam wszystkich pracowników i dziękuję jeszcze raz.

Agata A.

My osobiście byliśmy właścicielami mieszkania do generalnego remontu. Nie chcieliśmy brak pożyczki żeby doprowadzić je do stanu za który moglibyśmy wziąć lepszą gotówkę. Postanowiliśmy poszukać pomocy i zapoznać się z ofertą firmy skupującej nieruchomości do remontu. Z polecenia naszej znajomej skontaktowaliśmy się z tą firmą. Poprzez konsultację telefoniczną zostaliśmy poinformowani szczegółowo o możliwościach i korzyściach. Wycenę dostaliśmy w ciągu dwóch dni, a wszystkie formalności zostały załatwione w kolejne dwa. Dziś chcemy polecić tą firmę bo pracują w niej ludzie z ogromnym doświadczeniem, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto.

Mikołaj D.

Polecamy! Potrzebowaliśmy z mężem gotówki. Dzięki współpracy z tą firmą zaoszczędziliśmy na współpracy z biurem nieruchomości i na opłacie za ogłoszenie. Nie musieliśmy również czekać na znalezienie się kupca i zaoszczędziliśmy czas. W ciągu kilku dni wszystkie formalności były już załatwione, spotkanie u notariusza również, a my dostaliśmy gotówkę na konto praktycznie od ręki.

Lena E.